U jeku aktualnih događanja Zavičajni muzej Ogulin privremeno je morao obustaviti prihvat posjetitelja.

Ipak, iza zatvorenih vrata odvija se velik posao – revizija muzejske građe.

Prepoznali smo ovo vrijeme kao idealno za očistiti i revidirati našu čuvaonicu građe u kojoj su pohranjena mnoga blaga i vrijednosti koje ne mogu biti izložene u stalnom muzejskom postavu.

Usput vršimo označavanje neoznačenih predmeta, pregledavamo njihovo stanje, čistimo ih i preslagujemo ih po zbirkama, izdvajamo predmete za ispis i sl.

Pozivamo i Vas da iskoristite ove dane te zavirite u svoje ormare, ladice, podrume i tavane. Ukoliko pronađete dokumente, fotografije ili predmete koje smatrate vrijednima i zanimljivima za pohranu ili darovanje Muzeju, javite nam se.

Pratite nas i dalje, dostupni smo putem naše Facebook stranice, putem telefona 047/522-502, putem mobitela 099/415-6611 i e-mailom na muzejog@gmail.com

Čuvajte sebe i svoje bližnje!