U četvrtak, 29. srpnja 2021. s početkom u 18.00 sati u Frankopanskom kaštelu održat će se treće izdanje radionica kreativnog učenja glagoljice za djecu predškolskog i školskog uzrasta naziva „Muzejska glagoljarnica 3“.

Cilj radionice je, kroz igru i likovnu kreativnost, približiti polaznicima staroslavensko pismo glagoljicu, kojom su pisali i Frankopani, te naučiti više o frankopanskoj ostavštini.

Glagoljica je pismo koje čini vrijedan segment nematerijalne kulturne baštine šireg ogulinskog područja, a Zavičajni muzej Ogulin u suradnji s udrugom “Oštarski glagoljaši” želi ovim radionicama održati svijest o vrijednosti i važnosti ovoga pisma.

Radionicu će voditi članice udruge “Oštarski glagoljaši” Andrea Radojčić i Mirjana Grubišić, s kojima će djeca zaigrati igre na glagoljici, učiti glagoljična slova i likovno izraziti svoj pogled na frankopansku baštinu.

Radionica je besplatna za sve sudionike, no iz epidemioloških razloga ograničena je na 20 polaznika.