Ovim putem obavještavamo naše buduće posjetitelje, odnosno sve one koji planiraju posjet Zavičajnom muzeju Ogulin u drugoj polovici godine, kako će dana 01. srpnja 2022. godine na snagu stupiti nova Odluka o cijenama ulaznica i ostalih usluga Zavičajnog muzeja Ogulin, a prema sljedećem cjeniku:

1.Cijene ulaznica za pojedinačne posjete

• Djeca (od 7 godina starosti), učenici, studenti i umirovljenici – 10,00 kn po osobi
  • Odrasli (od 18 godina starosti) – 20,00 kn po osobi

Djeca do 7 godina starosti oslobođena su plaćanja ulaznica.

Za pojedinačne posjete nije potrebna prethodna najava.

2. Cijene ulaznica za grupne posjete

• Grupe djece (od 7 godina starosti), učenika, studenata, odraslih i umirovljenika – u cijenu ulaznice uključeno je i stručno vodstvo – 15 kn po osobi

Vodič grupe i učitelji/nastavnici oslobođeni su plaćanja ulaznica.

Grupu sačinjava najmanje 10 osoba, a maksimalan broj osoba u jednoj grupi je 50.

Grupne posjete potrebno je najaviti najmanje 3 dana prije posjeta Muzeju na e-mail adresu: muzejog@gmail.com

3.Besplatan posjet

Razgledavanje stalnog postava Zavičajnog muzeja Ogulin i povremenih izložbi odobrava se bez naplate ulaznice sljedećim kategorijama posjetitelja:

• građanima Grada Ogulina, učenicima i umirovljenicima s područja bivše Općine Ogulin;
  • korisnicima Dječjeg vrtića „Bistrac“ Ogulin, članovima Udruge roditelja djece s poteškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom „Radost“ Ogulin i korisnicima Učeničkog doma Ogulin;
  • djeci do 7 godina starosti;
  • osobama s poteškoćama u razvoju i njihovoj pratnji;
  • članovima Hrvatskog muzejskog društva i ICOM-a, uz predočenje članske iskaznice;
  • djelatnicima Muzejskog dokumentacijskog centra;
  • novinarima vezanim uz djelatnosti kulture i turizma.

4.Posjet izvan radnog vremena

Posjet Muzeju moguć je i izvan radnog vremena, no isključivo za grupne posjete (minimalno 10 osoba), po prethodnoj najavi najmanje 24 sata prije termina dolaska.

Uz regularnu cijenu ulaznica, posjet izvan naznačenog radnog vremena nadoplaćuje se 100,00 kn po grupi.

5.Opći dio o cijenama i načinu korištenja usluga

Cijene posebnih muzejskih programa (predavanja, izložbe, radionice i dr.) definirat će se za svaki pojedini slučaj.

Ravnatelj/ica Muzeja može u pojedinačnim slučajevima donijeti odluku o izuzimanju od primjene pojedinih cjenovnih stavki ove Odluke, odnosno umanjenju naknada, ukoliko je to u interesu ustanove ili u svrhu unapređenja muzejske djelatnosti.

Navedene naknade su u neto iznosima, a odnose se na jednokratno korištenje.

Korištenje audio vodiča je besplatno.

Ova Odluka stupa na snagu dana 01. srpnja 2022. godine.

Do stupanja na snagu ove Odluke, primjenjivat će se važeći cjenik usluga temeljem Odluke o cijenama ulaznica i ostalim uslugama Zavičajnog muzeja Ogulin (URBROJ: 01-105-2018) od dana 30.08.2018. godine.

Stupanjem na snagu ove Odluke, Odluka o cijenama ulaznica i ostalim uslugama Zavičajnog muzeja Ogulin (URBROJ: 01-105-2018) od dana 30.08.2018. godine će prestati važiti.