U srijedu, 24. kolovoza, u Zavičajnom muzeju Ogulin svečano je otvorena izložba fotografija pod nazivom „Kina u objektivu najpoznatijih kineskih fotografa“.

Na 40 fotografija, izložba donosi prikaze kulturnih posebnosti, prirodnih ljepota te gospodarskih i tehnoloških dostignuća Narodne Republike Kine.
Izložba je realizirana zajedničkom suradnjom g. Andrije Karafilipovića, glavnog tajnika Koordinacije hrvatskih društava prijateljstva i predsjednika Hrvatsko kineskog društva prijateljstva, Grada Ogulina i Zavičajnog muzeja Ogulin, a povodom službenog posjeta Njegove ekselencije g. Qianjin Qi-a, izvanrednog i opunomoćenog veleposlanika Narodne Republike Kine u Republici Hrvatskoj gradu Ogulinu.
Otvorenju su prisustvovali predstavnici Grada Ogulina na čelu s Gradonačelnikom g. Domitrovićem i njegovim zamjenikom g. Vukeljom, članovi Gradskog vijeća te ravnatelji i direktori gradskih tvrtki i ustanova.
Nakon otvorenja izložbe, uvaženi gosti imali su priliku degustirati ogulinsku masnicu koju su izradile članice Udruge žena Ogulin, na čemu im ovim putem zahvaljujemo.
Izložba će biti otvorena do 14. rujna 2022. godine u izložbenom prostoru na 1. katu Muzeja, a ulaz na izložbu je besplatan.

FOTO: Zdravko Špehar, IN foto video i dizajn