Sklapanje braka jedan je od najveselijih i najznačajnijih događaja u životu pojedinca, a svadbeni su običaji, kao dio hrvatske tradicijske kulture, iznimno bogati i složeni, prepuni obreda, magijskih elemenata i drugih segmenata koji se razlikuju od sela do sela, od razdoblja do razdoblja.

Izložba „To nije dar nego ljubav“ prikazuje segmente svadbenih običaja na području Ogulina, Zagorja Ogulinskog i Tounja u razdoblju sredine 20. stoljeća, a nastala je povodim jubilarnog 25. izdanja manifestacije „Igra kolo“, Smotre izvornog folklora Karlovačke županije, koja je u svojoj slavljeničkoj godini ovjenčana svadbenom tematikom.

Suorganizatori izložbe su:

POU Ogulin
KUD “Klek” Ogulin
KUD “Tounjčica”, Tounj
Branko Rumenović
KUD “Sveti Juraj” Zagorje Ogulinsko

Izložbu će biti moguće pogledati u razdoblju od 3. do 13. rujna 2021. godine u Zavičajnom muzeju Ogulin.

Ulaz je besplatan.

Program je sufinanciran sredstvima Karlovačke županije.