Nakon Drugog svjetskog rata u Jugoslaviji je naglašavana važnost sporta u izgradnji socijalističkog čovjeka i društva u cjelini. Vlasti su, prvenstveno preko sindikata, nastojale omasoviti sportske aktivnosti i tjelesni odgoj među radničkom klasom. Sport je tako u poratnom razdoblju trebao odigrati važnu ulogu u izgradnji društva, a osobito u povećanju radne produktivnosti. U tu svrhu su osnivana radnička sportska društva koja su okupljala radnike poduzeća i tvornica.
Radničke sportske igre na kojima su nastupala sportska društva obuhvaćala su dva modela natjecanja. Prvi su bile igre iste sindikalne struke organizirane u obliku sletova i međusobnih gostovanja. Drugi oblik bila su lokalna natjecanja koja su se odvijala u mjestu zaposlenja između radnih kolektiva neovisno o tome kojem su strukovnom sindikatu pripadali.
Ovog utorka u našoj rubrici donosimo članak o Radničkim sportskim igrama održanim u Ogulinu 1982. godine. Na igrama je sudjelovalo oko 2 000 radnika okupljenih u 250 momčadi. Muškarci su nastupili u 9, a žene u 5 disciplina. Članak je objavljen u Večernjem listu 25. studenoga 1982. godine.