U sklopu obilježavanja 17. Noći muzeja, a u suorganizaciji sa Katedrom Čakavskog sabora Modruše, večeras je u Zavičajnom muzeju Ogulin otvorena izložba fotografija iz opusa ogulinskog majstora fotografa Jakoba Jaše Luića.

Izložbu naziva “Grad i ljudi” likovno je oblikovala Marija Trdić Ćuk, ujedno i autorica popratnog kataloga te virtualne verzije izložbe.
Otvorenju su nazočili gradonačelnik Grada Ogulina g. Dalibor Domitrović, kao i obitelj Luić te njihovi prijatelji i gosti, okupljeni zajedničkim sjećanjem na život i stvaralaštvo velikog kulturnjaka, umjetnika i osobe koja je ostavila neizbrisiv trag na kulturni i umjetnički život Ogulina u drugoj polovici 20. stoljeća.
O tim dostignućima pokojnog g. Luića govorio je g. Zvonko Trdić, predsjednik Katedre Čakavskog sabora Modruše.
Izložba će biti otvorena do 28. veljače 2022. godine, a moguće ju je pogledati besplatno, u radnom vremenu Muzeja.
Uskoro ćemo najaviti i dodatne termine razgleda izložbe subotom.

Foto: Zdravko Špehar, IN foto video & dizajn