Iza nas je prvih 6 mjeseci 2022. godine, koja je počela vrlo neizvjesno, s COVID ograničenjima i niskim temperaturama, poglavito u kamenim muzejskih hodnicima.
No, kako su mjeseci odmicali, tako je rasla temperatura   , ali i broj posjetitelja te naših muzejskih programa.
U proteklih pola godine organizirali smo, suorganizirali i ugostili 5 programa, od toga 4 izložbe i 1 školski projekt.
Ugostili smo i mnogobrojne posjetitelje, od vrtićke do umirovljeničke dobi, školarce, planinare, izletnike i znatiželjne pojedince – njih ukupno 6 406, što je za gotovo 1 000 više nego u istom razdoblju predpanedmijske 2019. godine, a za 1 568 više od ukupnog broja posjeta u cijeloj 2021. godini!
Od danas, 1. srpnja, uvodimo neke novitete, a koji se tiču cjenika ulaznica (za 5,00 HRK viša cijena ulaznice za odrasle i grupe) i našeg novog vizualnog identiteta, koji je osmislila Ogulinka Matea Erceg, grafička dizajnerica s trenutnim sjedištem u Splitu.
Pozivamo vas da se dođete rashladiti unutar zidina frankopanskog Starog grada Ogulina i našeg Muzeja, a svakako bismo htjeli čuti i vaše mišljenje o novom vizualnom paketu kojim ćemo se od danas predstavljati.
Dio je to programa obilježavanja 55 godina rada Zavičajnog muzeja Ogulin, otvorenog u srpnju 1967. godine.