Zavičajni muzej Ogulin povodom proslave Dana grada Ogulina i blagdana Uzvišenja Sv. Križa organizira likovno-kreativnu radionicu za djecu naziva „Etno motivi u suvremenom ruhu“.

Radionica će se održati u subotu 12. rujna 2020. na sceni Potjeh, u Parku kralja Tomislava, s početkom u 10.00 sati.

Na radionici će se na predmete koji su danas u svakodnevnoj, suvremenoj upotrebi oslikavati etno motivi inspirirani muzejskim predmetima.

Tekstilno rukotvorstvo iz fundusa Etnografske zbirke Muzeja čine stolnjaci, prekrivači, ručnici i tabletići ukrašeni raznim cvjetnim, voćnim, geometrijskim i drugim motivima. Neka ti motivi, koje su nekada naše bake ručno vezle iglom i koncem, budu inspiracija malim kreativcima i pomognu im da otkriju na koji se način ti šareni i jednostavni motivi mogu prenijeti na platnene torbe ili uokviriti u okvire te tako postati mala umjetnička djela.

Naravno, moguće je ponijeti i vlastite platnene vrećice, torbe i druge materijale koje žele oslikati bojama za tekstil.

Voditeljica radionice je odgojiteljica Andrea Radojčić.

* Sav materijal za radionicu osigurava Zavičajni muzej Ogulin.
* Sudjelovanje u radionici je besplatno.
* Radionica je namijenjena djeci od 7 godina starosti.
* Broj sudionika ograničen je na max. 25.

Veselimo se Vašem dolasku!