Ovog utorka prisjetiti ćemo se Prve zajedničke izložbe likovnih amatera Općine Ogulin, koju je organizirao Zavičajni muzej Ogulin povodom tadašnjeg praznika Dana republike.

Na izložbi su sudjelovali: Blašković Franje, Kovačević Sava, Marinić Drago, Mrđa Milan, Škvorc Eduard, Trdić Zvonko i Vučić Kamenko.

Autori su predstavili ogulinskoj publici svoje radove izrađene u slikarskim, grafičkim i kiparskim tehnikama. U muzejskoj dokumentaciji se navodi da su ogulinski likovni amateri osnovali likovnu sekciju koja je neko vrijeme djelovala u sklopu Zavičajnog muzeja.

Izložba je svečano otvorena 28. studenog 1975. godine, a u muzejskom arhivu sačuvani su plakat, pozivnica i tekst prigodnog govora s otvorenja izložbe.

Nažalost, fotografija s izložbe nemamo, pa pozivamo živuće sudionike izložbe ili druge sugrađane, ukoliko imaju koju fotografiju sa spomenute izložbe, da nam se jave.