Danas su članovi Udruge SJP Grom posjetili Zavičajni muzej Ogulin kako bi mu darovali 2 primjerka monografije „Specijalna jedinica policije Grom policijske uprave Karlovac u domovinskom ratu 1991. – 1995.“ i time bogatili muzejsku građu o Domovinskom ratu.

Dana 1. ožujka 2024. godine na širem karlovačkom području cjelodnevnim je programom obilježena 33. obljetnica osnutka specijalne jedinice policije Grom. Članovi Udruge izrazito su ponosni na sve pripadnike svoje jedinice, kojom je tijekom rata kroz jedinicu prošlo oko 1 000 aktivnih i pričuvnih pripadnika. Nažalost, 10 pripadnika SJP Grom izgubilo je život tijekom Domovinskog rata.
Monografija je dostupna za posudbu u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ogulin, a zahvaljujući ovoj donaciji moguće ju je dobiti na uvid i u našem Muzeju.

Zahvaljujemo članovima Udruge SJP Grom na ovoj vrijednoj publikaciji.