Zavičajni muzej Ogulin i ove se godine uključuje u manifestaciju „Noć tvrđava“, koja je nastala u sklopu europskog projekta Fortitude s ciljem obogaćivanja turističke ponude i poboljšavanja aktivnosti utvrđenih lokaliteta u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.

Manifestacija se održava u petak, 5. svibnja 2023. godine.
Program našeg Muzeja će biti posvećen baštini obitelji Frankopan, čiji je knez Bernardin Frankopan utemeljio grad Ogulin izgradivši obrambenu utvrdu Stari grad Ogulin u kojoj Muzej djeluje već 56 godina.
Kako bi o frankopanskoj baštini učili od malih nogu, učenici produženog boravka ogulinskih osnovnih škola sudjelovat će u četvrtom izdanju radionice učenja glagoljice koja nosi naziv „Muzejska glagoljarnica“.
Za odrasle smo pripremili predstavljanje knjige „Stella Aurea“ – Priče o Frankopanima – 2. dio“ koju će predstaviti njen autor Tomislav Beronić.
Predstavljanje knjige održat će se u petak 5. svibnja u 18.00 sati na 1. katu Zavičajnog muzeja Ogulin.