U petak, 08. listopada 2021. godine, Ogulin je posjetio veleposlanik Republike Azerbajdžan Nj.E. Fakhraddin Gurbanov, u pratnji Andrije Karafilipovića, narodnog izaslanika – veleposlanika I glavnog tajnika Koordinacije hrvatskih društava prijateljstva, a jedno od mjesta posjeta bio je i Zavičajni muzej Ogulin.

U pratnji gradonačelnika Grada Ogulina Dalibora Domitrovića i njegovog zamjenika Daniela Vukelju, veleposlanik g. Gurbanov razgledao je muzejsku Zbirku Domovinskog rata sa spomen sobom poginulim, umrlim i nestalim braniteljima Domovinskog rata, istaknuvši slične povijesne okolnosti s početka 1990.-tih godina, kada su se i Azerbajdžan i Hrvatska borile za svoju neovisnost i samostalnost.

Bila nam je čast ugostiti veleposlanika Nj. e. g. Gurbanova i njegovu pratnju, te se zahvaljujemo na riječima podrške i hvale koje nam je uputio.

Foto: Zdravko Špehar, www.foto-video-in.hr